اخبار اخبار

«بازگشت

افتتاح کتابخانه تخصصی کاشان شناسی دکتر ابراهیم عرفانی

کتابخانه تخصصی کاشان شناسی با حضور واقف پروفسور شروین عرفانی طی مراسمی در دانشگاه کاشان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه کاشان در این برنامه ،ارتباط دانشگاه با جامعه را از سیاست های اصلی دانشگاه بیان کرد و گفت: دانشگاه سعی دارد تا با برنامه های مختلف زمینه ارتباط دانشگاه با مردم و  جامعه و مردم را با دانشگاه فراهم سازد.

دکتر عباس زراعت،افتتاح کتابخانه کاشان شناسی را که به همت واقف دکتر شروین عرفانی در این دانشگاه راه اندازی شده یکی از اقدامات در این راستا دانست و افزود: خوشبختانه خیرین و واقفین این شهرستان  تاکنون خدمات ارزنده ای را  در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ورزشی در این دانشگاه  بر جای گذاشته اند که ستودنی است.

دکتر شروین عرفانی واقف کتابخانه کاشان شناسی دانشگاه کاشان نیز در این مراسم هدف از این اقدام را حفظ آثار غنی و فرهنگی نویسندگان و مؤلفان و اندیشمندان منطقه کاشان بیان کرد و گفت: هیچ خدمتی و تشویقی برای دانشجویان و جوانان کشور بهتر از این نیست که با سابقه فرهنگی و میراث غنی خود آشنا شوند

 

وی با اشاره به اینکه  برای تجلیل آثار مهم فرهنگی، کاری بهتر از کتابخانه نیست افزود: از این کتابخانه ها و مراکز فرهنگی است که شاعرانی همچون سهراب سپهری، ملا محسن فیض کاشانی و محتشم کاشانی و علما و استادانی به وجود می آیند.

وی اظهار امیدواری کرد: تا با اهداء این کتاب های تخصصی مربوط به کاشان و راه اندازی کتابخانه کاشان شناسی بتوانیم زمینه رشد و تعالی روحیه دانش پژوهشی و ترقی علمی این منطقه را شاهد باشیم.

رئیس مرکز کاشان شناسی دانشگاه کاشان نیز گفت: کتابخانه تخصصی کاشان شناسی دکتر ابراهیم عرفانی، توسط واقف دکتر شروین عرفانی با اهداء حدود سه هزار جلد کتاب با موضوع های مختلف علمی، فرهنگی، ادبی و اجتماعی در دانشگاه کاشان راه اندازی شده است.

دکتر مشهدی با اشاره به اینکه این کتابخانه در دوبخش کتابهایی در خصوص معماری، هنر، ادبیات و فرهنگ کاشان و در بخش دیگر مؤلفان و نویسندگان کاشان گردآوری شده است اظهار داشت: در فاز دوم این کتابخانه قرار است تعداد کتابهای این کتابخانه توسط واقف به پنج هزار جلد افزایش یابد

وی  استفاده از کتابهای این کتابخانه تخصصی را برای عموم آزاد دانست و گفت علاقمندان به حوزه پژوهش می توانند با مراجعه به کتابخانه کاشان شناسی  که به طور موقت در کتابخانه علوم انسانی دانشگاه کاشان دایر شده است کتابهای مورد نیاز خود را تهیه و در همان محل مطالعه کنند.

مسئول کتابخانه علوم انسانی، ادبیات و زبان های خارجی و کاشان شناخت نیز ثبت حدود سه هزار جلد کتاب پیرامون کاشان و تالیفات محققان و پژوهشگران کاشانی مهمترین ویژگی این مرکز دانست .

رمضانعلی خدمتکار ضمن تقدیر از همکاران مجموعه کتابخانه جهت اهتمام و تسریع در راه اندازی مرکز ، برای ارتقا و تکامل روز افزون کتابخانه کاشان شناخت، ادامه مساعدت های بیشر ازسوی  دکتر عرفانی و رئیس دانشگاه را خواستار شد.

 لازم به ذکر است کتابخانه علوم انسانی - ادبیات و زبان های حارجی، کاشان شناخت مجموعا حدود 200 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف و بالغ بر 6500 عضو فعال دانشجو - استاد و کارمند دارد. دسترس بودن و غنی بودن برخی منابع موجود در کتابخانه سبب جایگاه ممتاز آن در سطح کتابخانه های برتردانشگاهی و کشوری گردیده است.
نظر
لینک مطلب :